EnglishGermanRussianUkrainian

У яких випадках потрібно видаляти зуби мудрості

З усіх наявних у людини 32 зубів, зуби мудрості найбільш складні. Це 4 крайніх зуби, якими з обох сторін закінчуються обидва зубних ряди.

 Їх головна складність полягає в тому, що свій ріст вони починають досить пізно (від 18 до 28 років), коли організм, включаючи щелепу, повністю сформований. У зв'язку з цим, прорізування зубів мудрості нерідко супроводжується болісними відчуттями, а іноді вимагає хірургічного втручання. Однак буває і так, що до зрілого віку зуби мудрості залишаються в яснах, хоча при цьому вони сформовані.

Оскільки зуб мудрості є замикаючим в зубному ряду і лише з одного боку до нього примикає сусідній зуб, напрямок його зростання може бути непередбачуваним. В результаті може розвиватися дистопія - відхилення зуба від звичайного положення по відношенню до всього зубного ряду. Найчастіше такі зуби ростуть в сторону, завдаючи незручностей і травмуючи щоку або язик. Це вносить дискомфорт в повсякденне життя, заважаючи пережовувати їжу і навіть розмовляти. В цьому випадку зуб мудрості необхідно видалити, щоб позбавити себе від мук.

zub mudrosti

Ще одним показанням до видалення зуба мудрості є його ураження карієсом. Повноцінно вилікувати такий зуб дуже проблематично, оскільки корені мають, як правило, складну форму: можуть бути закручені в вузол і рости в різних напрямках. Це перешкоджає їх якісному пломбуванню, а тому немає сенсу рятувати зуб, який продовжить псуватися і може дати ускладнення.

Навіть якщо зуби мудрості ще не прорізалися або виглядають здоровими, слід хоча б раз на рік звертатися до стоматолога-хірурга, який визначить реальний стан зубів і попередить ускладнення.

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK