EnglishGermanRussianUkrainian

Хірургічна стоматологія

Видалення зуба мудрості - це перше з чим зазвичай асоціюється хірургічна стоматологія, хоча це поняття набагато ширше і охоплює спеціалізацію проведення оперативних втручань в порожнині рота на м'яких і твердих тканинах

Видаляти чи ні?

Адже ми завжди намагаємося в першу чергу зберегти свої зуби і вже тільки в крайніх або екстрених випадках позбавлятися від них.

Видалення зуба мудрості проводиться за показаннями, які умовно поділяються на екстрені та планові. Необхідність екстреного видалення зубів виникає при гострих запаленнях, що поширюються на кістку, а також при сильних зубних болях, коли лікування зубів вже не представляється можливим.

У плановому порядку зуб видаляється при таких показаннях:

 • У разі непрохідності кореневих каналів з хронічним білякорневим періодонтитом, кістою, особливо складним гайморитом, невралгією.
 • Зруйнований зуб, який неможливо зберегти
 • Третя і четверта ступінь рухливості зубів при пародонтиті
 • Атипове положення зубів мудрості або інших зубів, які травмують слизову оболонку, заважають прийому їжі і функції мови.
 • Надкомплектні і ретеновані зуби, що викликають біль або запальні процеси (ретенційні кісти).
 • Перелом кореня зуба (механічне пошкодження)
 • У разі необхідності видалення зуба для успішного ортодонтичного лікування

Фактори, які можуть послужити протипоказанням до видалення (обумовлюються з лікарем):

 • Під час менструації (внаслідок погане згортання крові)
 • При деяких гострих хворобах (інфаркт міокарда, гіпертонічна криза, інфекційні захворювання)
 • При прийомі лікарських препаратів, що знижують згортання крові
 • Перший і останній триместр вагітності

Маніпуляція з видалення зубів мудрості принципово не відрізняється від видалення інших зубів. Зуби мудрості часто ростуть криво, недорозвинені за розмірами, не беруть участі в жуванні, їх коріння бувають химерно вигнуті і недоступні для повноцінної обробки і пломбування, тому можливі проблеми краще попередити заздалегідь, звернувшись до стоматолога ще під час прорізування зубів мудрості.

При видаленні зуба ми гарантуємо, що у всіх випадках процедура буде проходити безболісно і з використанням найсучасніших хірургічних методик.

Рішення про видалення або збереження зуба правильніше приймати спільно з лікарем після детальної діагностики. У деяких випадках краще зробити це раніше.

Якщо у Вас зараз є сумніви або необхідна допомога в ухваленні рішення - сміливо звертайтеся до наших фахівців. Якщо не вийде зберегти зуб, то ми запропонуємо Вам найоптимальніше рішення.

Залиште свій контактний номер телефону, натиснувши на іконку телефонної слухавки в правому нижньому кутку екрану - ми перетелефонуємо і запишемо Вас на консультацію до фахівця.

Чекаємо Вас в клініках «Німецька стоматологія» в Києві за адресою:

- вул. Обсерваторна, 7 (в районі Цирку)

- вул. Драгомирова, 16-Б (Новопечерські Липки)

Посміхайтеся частіше! Вам це личить!

Наші фахівці

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK