EnglishGermanRussianUkrainian

Пізня імплантація зубів

Дентальна імплантація передбачає вживлення елемента з високоякісного медичного титану на місце відсутнього зуба. Покриття такого штучного кореня зуба сприяє приживленню в лунці, і з часом, після встановлення на нього коронки, імплантат повністю замінює втрачений зуб.

У залежності від клінічної картини пацієнта і показань, існують три варіанти термінів імплантації дентальних імплантатів:

- Рання (або її ще називають негайною імплантацією) - виконується у те ж відвідування, що і видалення зуба.

- Відкладена імплантація - виконується в проміжку від 2 тижнів до 3 місяців після видалення зуба.

- Пізня імплантація - мається на увазі встановлення імплантату через 3 і більше місяців.

Штучний зуб (імплантат) складається з трьох частин - це титановий корінь, проміжна деталь (абатмент), і коронка, яка одягається на абатмент. Тому встановлення зубних імплантатів потребує двох етапів - хірургічного (вживлення імплантату в щелепу) і ортопедичного (протезування одиночними коронками або мостовидними протезами).

Перевагою пізньої імплантації є той факт, що через 3 місяці кісткова тканина має високу щільність, так як після втрати зуба лунка знову минерализуется і перебудовується.

Але пізня імплантація також має свої недоліки. Через тривалу відсутність навантаження на певну ділянку щелепи відбувається атрофія кісткової тканини, що сприяє дефіциту кісткової тканини для встановлення імплантату.

Як правило, відкладена на тривалий термін імплантація зубів є вимушеним заходом, коли пацієнт довгий час з якихось причин не наважується на хірургічне втручання.

Для досягнення бажаного результату стоматологи рекомендують проводити імплантацію зубів від двох до шести місяців після видалення зуба, коли на місці видаленого зуба йде активний процес формування кісткової тканини. Але все ж, якщо пацієнту потрібна пізня імплантація, то існують процедури по нарощуванню кісткової тканини і синус-ліфтинг (проведення операції на верхній щелепі для збільшення обсягу кісткової тканини, в разі її нестачі, для фіксації зубного імплантату).

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK